Łapówka dla policjantów

W sobotni wieczór lubawscy funkcjonariusze zostali zadysponowani na interwencję domową, na terenie gminy Kamienna Góra. Ze zgłoszenia wynikało, że pod adresem dochodzi do przemocy. Przybyli na miejsce mundurowi, nie potwierdzili tego faktu, w związku z czym postanowili na zgłaszającego 33-latka nałożyć mandat karny za bezpodstawne wezwanie Policji. Mężczyzna nie był zadowolony z tego faktu. Postanowił stawić opór funkcjonariuszom, nie wykonując ich poleceń, a także kierując dodatkowo w ich stronę pełen wachlarz wulgarnych epitetów. Usiłował również naruszyć ich nietykalność cielesną.

Zatrzymany 33-latek podczas przejazdu na komendę postanowił zmienić swoją strategię, proponując policjantom przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 50 000 zł, w zamian za zwrócenie mu wolności. Jego zamiary nie ostygły nawet pomimo uświadomienia zatrzymanemu przez funkcjonariuszy, że składając niecodzienną propozycję, dokonuje kolejnego czynu karalnego. Mężczyzna ponowił ofertę, twierdząc, że może im wręczyć nieograniczoną ilości gotówki, gdyż pieniądze nie mają dla niego znaczenia.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie za przestępstwo korupcyjne, a także znieważenie funkcjonariuszy i usiłowanie naruszenia nietykalności cielesnej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne