Łącznik drogi DW367 z S3 na węźle w Ptaszkowie skorygowany

Podczas XIV Sesji Rady Miasta Kamienna Góra burmistrz Janusz Chodasewicz poinformował, że z powodu protestów mieszkańców Ptaszkowa dokonano korekty przebiegu trasy łącznika drogi DW367 z S3 na węźle w Ptaszkowie.

Przypominamy, że w maju br. Tymoteusz Mydra spotkał się z burmistrzem Januszem Chodasewiczem. Podczas spotkania poruszone zostały problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ulic Katowickiej (DK5) z Wałbrzyską (DW 367) w Kamiennej Górze. Po tym spotkaniu Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Mydra spotkał się z Lidią Markowską, dyrektor GDDKiA oddział Wrocław i projektantami S3 w sprawie włączenia drogi DW367 do S3 na węźle Kamienna Góra Północ. Zaprojektowane połączenie nowego przebiegu drogi, które prezentowaliśmy na naszym portalu, oprotestowali mieszkańcy Ptaszkowa. Powstała nowa propozycja, która umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Wałbrzycha poza obszar zabudowany Kamiennej Góry.

Skorygowaliśmy przebieg tej trasy. Pan architekt wspólnie ze służbami wójta gminy wiejskiej dokonali korekty tej trasy. Przesłaliśmy ją jako nasze wspólnie uzgodnione stanowisko do marszałka i czekamy teraz na wiążące decyzje co do projektu tej drogi.

Burmistrz Janusz Chodasewicz

Share

Zobacz inne

Leave a Comment