Którzy reprezentanci Polski mają najwięcej występów w historii?

Piłkarze grający w polskiej reprezentacji to światowej klasy zawodnicy, którzy wyróżniają się doskonałymi umiejętnościami, przygotowaniem oraz kondycją. Te cechy przekładają się na skuteczność naszych zawodników, choć podczas rozgrywek EURO 2024 reprezentanci nie pokazali się z najlepszej strony, szczególnie jeśli chodzi o grę zespołową. Niemniej jednak, czy wiesz, jacy zawodnicy mają najwięcej występów w historii podczas gry w reprezentacji kraju? Sprawdź ranking TOP 5 zawodników.

Kto ma najwięcej występów w reprezentacji Polski?

Zdecydowanym TOP 1 na liście reprezentantów Polski z największą liczbą wyjść jest Robert Lewandowski. Od czasu debiutu w 2008 roku zawodnik rozegrał już w reprezentacji 152 wyjścia, podczas których zdobył aż 83 gole. Na ten moment to rekordzista, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek oraz wyjść na mecze reprezentacji.

Robert rozpoczął swoją karierę w polskiej reprezentacji w wieku 20 lat i od tego czasu aktywnie bierze udział m.in. w Mistrzostwach Europy organizowanych raz na cztery lata.

Znajomość liczby wyjść poszczególnych zawodników w polskiej reprezentacji pomoże Ci oszacować szanse zespołu na wygraną w przyszłych zawodach. Z taką wiedzą łatwiej obstawisz też typy bukmacherskie, zwiększając swoją szansę na wygraną. Sprawdź popularne typy na EURO 2024 na stronie: https://sport.betfan.pl/typy-bukmacherskie/typy-euro-2024/.

Jacy zawodnicy w reprezentacji Polski mieli najwięcej wyjść na mecze?

Tuż po Robercie Lewandowskim, który ma zdecydowanie najwięcej wyjść i bramek, nie możemy pominąć czterech zawodników, którzy najczęściej pojawiali się na meczach polskiej reprezentacji.

  1. Jakub Błaszczykowski – skrzydłowy z wieloletnim doświadczeniem, który zachwycał trenerów przebojowością, doskonałymi umiejętnościami gry oraz fenomenalnym przygotowaniem fizycznym. Aż 109 występów na przestrzeni 18-letniej kariery w reprezentacji to doskonały wynik. W tym czasie Jakub Błaszczykowski strzelił 21 bramek.
  2. Kamil Glik – środkowy obrońca reprezentacji Polski, który ma na swoim koncie 103 wyjścia na mecze i 6 bramek. Można o nim powiedzieć, że jest filarem dla defensywy polskiej drużyny. Potężna postura ciała, pełne zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie w grze to wyróżniki tego zawodnika.
  3. Michał Żewłakow – kapitan, który prawie nigdy nie zawiódł naszej reprezentacji. Wyszedł aż na 102 mecze, a jego kariera w reprezentacji zaczęła się już w 2010 roku.
  4. Grzegorz Lato – 100 wyjść na mecze reprezentacji, 45 bramek… to wyniki prawego napastnika polskiej reprezentacji. Król mistrzów strzelców na Mistrzostwach Świata FIFA w 1974 roku. Debiut miał miejsce w 1971 roku.

To zawodnicy, którzy do tej pory najczęściej uczestniczyli w rozgrywkach reprezentacji Polski. Jeśli interesujesz się piłką nożną i chcesz być na bieżąco, możesz też okazjonalnie obstawiać wyniki meczów. Aktualne zakłady i stawki na EURO 2024 sprawdzisz pod adresem: https://betfan.pl/lista-zakladow/pilka-nozna/euro-2024-turniej/euro-2024-mecze/9265.

Jaki jest średni wiek reprezentantów Polski z największą liczbą wyjść?

Biorąc pod uwagę wyłącznie reprezentantów, którzy wyszli na mecze ponad 100 razy, średnia wieku wynosi ok. 20 lat. To idealny wiek na rozpoczęcie kariery i wzmocnienie szeregów naszego zespołu. Być może to także wskazówka dla selekcjonera, aby dać szansę na grę młodym zawodnikom.

Zobacz inne