Krzeszowskie Święto Światła

Informujemy, iż dnia 18 grudnia 2016 roku w Bazylice NMP w Krzeszowie odbędzie się świętowanie kolejnej rocznicy odnalezienia Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej po blisko 200 latach, które spędziła pod posadzką zakrystii kościoła klasztornego.

W niedzielę (18 grudnia), godzinki o Niepokalanym Poczęciu MNP rozpoczną całodzienną adorację Ikony w kaplicy Loretańskiej. O godz. 16:30 w uroczystej procesji zostanie ona przeniesiona do ołtarza głównego, przy którym będzie sprawowana wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Po Eucharystii rozpocznie się “nabożeństwo światła”, podczas którego każdy będzie mógł spojrzeć Łaskawej Pani prosto w oczy, ofiarować swoją modlitwę, której widocznym znakiem będzie zapalona świeca. Świece będą oświetlały bazylikę przez cały dzień wspomnienia cudownego odnalezienia.

Uroczystość zakończy Apel Maryjny ok. godz. 20:00.

W przeddzień uroczystości Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej zaprasza na kolejne nocne zwiedzanie, podczas którego będzie można zobaczyć domniemane miejsce odnalezienia ikony. Przejścia odbędą się w godz. 18:00 i 20:00.
W czasie 2 godzinnej trasy, zwiedzający zobaczą m.in. Studnię Książęcą, podziemia i strychy kościoła klasztornego. Będzie również możliwość wejścia na empory kościoła św. Józefa.

Zapisy w Obsłudze Pielgrzyma pod nr telefonu 75 742 32 79.

Aktualizacja
Relacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment