Krze-Show-Time4 – Teatr Avatar

Kolejnym zespołem – tym razem teatralnym, który zagości 23 czerwca na scenie Krze-Show-Time będzie Teatr Avatar z Legnicy.

W swym artystycznym dorobku mają występy na światowej scenie festiwalowej – w Dubaju, na Litwie, na wszystkich stadionach w Polsce podczas EURO 2012 oraz podczas Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i imprezach jej towarzyszących. Brali udział w kulturalnych projektach międzynarodowych w Rumunii, Niemczech, we Włoszech, a także w Ceremonii Otwarcia Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie oraz Mistrzostw Europy w Szachach. Realizowali również projekt MOSTY związany z ESK 2016, ucieleśniając malowniczymi obrazami teatralnymi historię szlaku Via Regia na kładce Radiowej Trójki we Wrocławiu.

Na zakończenie Nocy Świętojańskiej Teatr Avatar wystąpi około godz. 23:00 z “Pieśnią Bugajów”.
Spektakl nawiązuje do starosłowiańskich powieści w wydaniu nieprzeciętnym i unowocześnionym. Opowiada o zwykłym chłopcu, który zostaje wchłonięty do magicznego lasu. Przeżywa w nim niesamowitą, pouczającą historię poznania wartości i moralności natury w swym wyrazistym, ucieleśnionym obliczu. W spektaklu pojawia się wiele mitologicznych postaci tj. bugaje, latawice, borowy.

fot. Teatr Avatar Facebook

Share

Zobacz inne

Leave a Comment