Krze-Show-Time4 – Hurt

Dnia 24 czerwca 2017 na festiwalu Krze-Show-Time4 zagra wrocławska grupa Hurt. Więcej informacji na temat wydarzenia tutaj.

Zespół powstał w 1992 roku, a jego debiutancki album „Babilon” ukazał się w 1994 roku (wydała go niewielka wytwórnia Melissa). W 1997 roku wydali swoim nakładem album „Serki dietetyczne”. Byli wtedy mało znani i uznawani raczej za underground. Ich postrzeganie zmieniło się, gdy wytwórnia S.P. Records wydała ich album „Musisz to kupić” w 1999 roku. Po tym wydarzeniu do grupy dołączył perkusista. Wcześniej używali perkusji automatycznej i ten styl jest ciągle słyszalny, nawet na nowszych albumach.

Po wydaniu płyty „Dokładny czas” w 2000 roku, grupa zaczęła koncertować po czym wydawało się, że zakończą działalność. Zmiany osobowe w zespole zaowocowały jednak wydaniem w 2005 roku płyty „Czat” zawierającej hit „Załoga G” (poniżej) oraz „Mary Czary”. Grupa wyruszyła w kilka tras koncertowych, w czasie których promowała płytę „Czat”.

W czerwcu 2007 roku ukazała się płyta „Nowy początek”, której producentem był Agim Dzejlijli. Płyta była promowana czterema singlami oraz na koncertach w całym kraju (w tym na Przystanku Woodstock i festiwalu w Jarocinie).

W roku 2009 dotychczasowego gitarzystę Piotra „Sida” Motkovica zastąpił Piotr „Załęs” Załęski, znany dotychczas z kilku wrocławskich projektów (m.in. Dust Blow). W tym samym czasie zespół pod okiem Marcina Borsa, Andrzeja Markowskiego i Agima Dzeljilji, nagrał materiał na kolejną płytę Wakacje i prezenty, która miała swoją premierę 30 października 2009.

W 2013 roku ukazała się szósta, studyjna płyta pod nazwą „Hurt”.

Fot. naszemiasto.pl Wrocław

Share

Zobacz również

Leave a Comment