Krystyna Giżowska w kamiennogórskim CK

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w sali widowiskowej kamiennogórskiego Centrum Kultury odbył się dziś (piątek, 20 października) koncert Krystyny Giżowskiej.

Zapowiedź koncertu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym Krystyna Giżowska wystąpi przed kamiennogórską publicznością dwukrotnie. Drugi koncert odbędzie się o godz. 19:00.

Przypominamy, że Krystyna Giżowska zadebiutowała w 1968 roku jako 14-letnia solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem.
Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi.
Repertuar piosenkarki jest bardzo różnorodny. Niektóre z jej piosenek, jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”, pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne, jak „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień”, zyskały najwyższe uznanie krytyki.

Share

Zobacz inne