Kryminalni zatrzymali sprawców licznych włamań do ogrodów działkowych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w drugiej połowie ubiegłego roku skupili się w szczególności na wytypowaniu i niezwłocznym zatrzymaniu sprawców licznych włamań, do których dochodziło na kamiennogórskich ogrodach działkowych.

Wielogodzinna praca detektywów kamiennogórskiej jednostki pozwoliła na zatrzymanie we wrześniu ubiegłego roku dwóch młodych mieszkańców Kamiennej Góry, którzy byli znani mundurowym ze swojej przestępczej działalności. W chwili zatrzymania 22-latek i jego 20-letni sąsiad ukrywali w swoich mieszkaniach elektronarzędzia, kable miedziane i inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni mogli dokonać wielu włamań na ogrodach działkowych przy ul. Słowackiego, Magazynowej i Towarowej. Sprawcy po uprzednim włamaniu do altanek działkowych mieli dokonywać zaboru głównie przewodów elektrycznych, jak też elektronarzędzi. Skradzione w ten sposób kable mieli opalać na pobliskich łąkach, a uzyskaną w ten sposób miedź sprzedawać na miejscowych skupach złomu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli po kilkanaście zarzutów, do których się przyznali. W stosunku do nich prokurator zdecydował o zastosowaniu wolnościowego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.
W niedługim czasie okazało się, że w dalszym ciągu dochodzi do podobnych zdarzeń. Wielogodzinna praca operacyjno-rozpoznawcza, jak też stała współpraca z Zarządem Ogrodów Działkowych pozwoliła na zatrzymanie na terenie ogrodów działkowych na początku grudnia ubiegłego roku 26-letniego mężczyznę, przy którym policjanci ujawnili mnóstwo elektronarzędzi i innych przedmiotów mogących pochodzić z przestępstwa. W tym przypadku prokurator również zdecydował o zastosowaniu wobec 26-latka dozoru policyjnego.

Policjanci nie zniechęcili się do dalszych działań w kierunku zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, mając świadomość, że 26-latek może w dalszym ciągu popełniać podobne czyny.
Na początku stycznia br. kryminalni ponownie wytypowali tego mężczyznę jako sprawcę licznych włamań do altanek, a następnie zatrzymali go na terenie ogrodów działkowych. Mężczyzna w chwili zatrzymania był w posiadaniu wielu przedmiotów mogących pochodzić z przestępstwa. Po raz kolejny 26-latek usłyszał wiele zarzutów, do których się nie przyznał. Ponownie sąd zdecydował o wolnościowym środku zapobiegawczym w stosunku do mężczyzny w postaci dozoru policyjnego.

Na chwilę obecną w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadzone jest postępowanie przygotowawcze dotyczące licznych włamań na kamiennogórskich ogrodach działkowych. W sprawie można się kontaktować z asp. Łukaszem Biestkiem z Wydziału Kryminalnego KPP w Kamiennej Górze, pod numerem telefonu 47 873 62 00.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment