Kryminalni zatrzymali mieszkańca Kamiennej Góry

Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież karty bankomatowej oraz kradzież przy jej pomocy pieniędzy z konta. 36-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży pieniędzy z konta bankowego, na szkodę mieszkanki Kamiennej Góry. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (2 marca br.) funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Kamiennej Górze w ramach realizacji poza-procesowej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który pod koniec lutego 2020 roku dokonał kradzieży karty bankomatowej z mieszkania swojej znajomej. Następnie przy jej użyciu siedmiokrotnie dokonał wypłaty środków finansowych z konta na łączną kwotę 5 500 zł. Dodatkowo mężczyzna usiłował czterokrotnie wypłacić pieniądze z konta za pomocą skradzionej karty.

W trakcie wykonywania czynności kryminalni udowodnili mężczyźnie, również dokonanie kradzieży z włamaniem do altanki na terenie ogródków działkowych Różanka w Kamiennej Górze, skąd dokonał zaboru elektronarzędzi na łączną kwotę 950 zł. Szeroko zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 36-latkowi, łącznie 13 zarzutów: kradzieży karty bankomatowej, siedmiokrotnej kradzieży pieniędzy oraz czterokrotnego usiłowania kradzieży pieniędzy z konta. Za samą kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment