Kryminalni zatrzymali mężczyznę z narkotykami

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 26 czerwca br. w wyniku wcześniejszych ustaleń, realizując zadania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu środki odurzające w postaci marihuany, substancję psychotropową w postaci metamfetaminy oraz uprawę roślin konopi. Teraz o jego karze zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze realizując zadania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej, mając na uwadze wcześniejsze ustalenia, w dn. 26 czerwca br. w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, zatrzymali 27 – letniego mężczyznę, przy którym ujawnili 7 porcji handlowych marihuany, 10 porcji handlowych metamfetaminy oraz dodatkowo uprawę dwóch roślin konopi.

Policjanci w wyniku dalszych czynności przewieźli 27 – latka do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie osadzili go w policyjnym areszcie, natomiast znalezione narkotyki, jak też uprawę zabezpieczyli. Następnie mężczyźnie zostały przedstawione dwa zarzuty w związku
z posiadaniem przez niego narkotyków oraz uprawą konopi. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

O karze łącznej dla niego zadecyduje teraz sąd. Zarówno za posiadanie narkotyków jak i uprawę konopi grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, iż w Polsce karalne jest uprawa, jak też zbiór konopi indyjskich. Karalne jest też ich wytwarzanie. Za wszystkie te czyny z osobna grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply