Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 30 maja br. na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego spotkali się z uczniami i absolwentami szkoły specjalnej, którym przybliżyli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Prelekcje funkcjonariuszy związane były z akcją prewencyjnyną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przeprowadzili pogadanki nad kamiennogórskim zalewem o bezpieczeństwie podczas spędzania wolnego czasu w okresie letnim. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego. Podczas spotkania poruszona została kwestia której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problematykę m.in. założeń do akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która jest poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Dzieciom przypomniano zasady właściwego zachowania się na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Ponadto omówiono:

– bezpiecznego korzystania z drogi,
– bezpiecznego korzystania przejść dla pieszych,
– niebezpiecznych zabaw,
– konieczności używania kasków ochronnych podczas jazdy rowerem,
– konieczności korzystania z fotelików podczas jazdy samochodem,
– zachowania ostrożności wobec osób obcych.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci w internecie oraz przypomnieli numery alarmowe.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment