Kreatywni gimnazjaliści

Już po raz drugi grupa kreatywnych szkolniaków z kamiennogórskiego Gimnazjum nr 1, w składzie: Kacper Żmudziński, Zuzanna Myjak, Emilia Latuszkiewicz, Roksana Zgłobicka, Julia Sowa, Daria Sowa, wzięła udział w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Wyjazd drużyny dofinansowany został przez kamiennogórski urząd miasta i objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta.

Drużyna pod okiem trenerki Pani Anny Myjak od września pracowała nad Wyzwaniem Konstrukcyjnym, w ramach którego:

– zaprojektowała, zbudowała i przetestowała wolno stojącą konstrukcję, która wytrzyma uderzenie zrzucanych na nią obciążeń;
– opowiedziała dramatyczną historię o nagłym zdarzeniu z teatralnym efektem;
– zaprojektowała i stworzyła prezentera zdarzeń, który w sposób widzialny i słyszalny wpłynął na przebieg zdarzenia;
– wymyśliła, zaprojektowała i własnoręcznie wykonała dwa wybrane Atrybuty Drużyny, ukazujące jej zainteresowania, umiejętności, mocne strony i talenty.

Olimpiada jest Wielkim Świętem Kreatywności i zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy zespołu. I choć każda z drużyn liczyła na zdobycie medali i nagród, nie one są tutaj najważniejsze. Olimpiada była dla naszych uczniów niesamowitym przeżyciem, dobrą zabawą, czasem nawiązywania nowych przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem.

W tym roku w Olimpiadzie DI wzięło udział 245 Drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 Drużyn zagranicznych m.in.: grupy z Chin, Turcji, USA, Węgier, Meksyku, Ukrainy oraz ponad 300 Trenerów.

Na zaproszenie burmistrza miasta przedstawiciele drużyny wraz z trenerką odwiedzili kamiennogórski ratusz. Krzysztof Świątek pogratulował gimnazjalistom i nauczycielom pomysłu, pracy i wyników, dziękując za godne reprezentowanie naszego miasta w międzyszkolnych zmaganiach.Share

Zobacz inne

Leave a Comment