Kradzieże z włamaniami. Sprawca zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce 26 maja br. zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniami na terenie Lubawki do jednego ze sklepów oraz przedszkoli. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja 2018 roku roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce zostali powiadomieni o włamaniach do przedszkoli oraz jednego ze sklepów na terenie Lubawki.

W pierwszym przypadku sprawca po wybiciu szyby w oknie przedszkola wszedł do wewnątrz budynku i dokonał kradzieży laptopa oraz telewizora. Tej samej nocy usiłował się przedostać w ten sam sposób do innego przedszkola, jednak na odniesione rany w trakcie wybijania szyby odstąpił od wejścia do jego wnętrza.

W drugim przypadku funkcjonariusze zostali powiadomieni o fakcie włamania na zaplecze jednego ze sklepów z którego sprawca zabrał skrzynkę z piwem oraz napój. Funkcjonariusze Komisariatu Policji na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i analizy zaistniałych zdarzeń dokonali zatrzymania 18 – letniego mężczyzny mieszkańca gminy Lubawki.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kradzieży z włamaniami oraz usiłowania włamania do których się przyznał. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a o karze łącznej zadecyduje sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment