Kradła torebki w kościołach – została zatrzymana

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże damskich torebek w jeleniogórskich kościołach. Sprawczyni działała w myśl zasady okazja czyni złodzieja. Jej łupem padły co najmniej 3 torebki, a ich wartość to około 7 tysięcy złotych. Teraz za kradzieże podejrzanej o te przestępstwa grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 19-letnią mieszkankę Jeleniej Góry podejrzaną o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latka kradła torebki jeleniogórskich kościołach. Kobieta działała w myśl zasady okazja czyni złodzieja. Wykorzystywała chwilową nieuwagę pokrzywdzonych w trakcie modlitwy i kradła im torebki. Policjanci ustalili, że od kwietnia do maja 2019 roku zatrzymana dopuściła się co najmniej 3 takich kradzieży. Jej łupem padło mienie o wartości około 7 tysięcy złotych. Były to między innymi pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe i karty płatnicze.

Kiedy pokrzywdzone zorientowały się, że zostały okradzione powiadomiły policję.  Policjanci na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 19-latkę jako podejrzewaną o te czyny. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a w szczególności ustalają co kobieta zrobiła ze skradzionym mieniem.

Teraz za te przestępstwa grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórska Policja apeluje o pilnowanie  swoich rzeczy i  nie pozostawianie  ich bez opieki. Okazja czyni złodzieja.  Tak pozostawione mienie staje się łatwym łupem dla złodzieja.

Źródło: Policja Jeleniogórska

Więcej policyjnych komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz