Kradł paliwo w Jaczkowie. Został zatrzymany

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałek nad ranem został zatrzymany przez policjantów za dokonanie kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa w dwóch pojazdach ciężarowych zaparkowanych na terenie jednej z posesji w Jaczkowie. Podejrzany trafił w ręce pełniących służbę w tym miejscu funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc.

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia po godzinie 5 nad ranem. Mężczyzna  po uprzednim wyłamaniu korków zabezpieczających wlewy paliwa w samochodzie ciężarowym oraz koparko-ładowarce wykradł z nich łącznie 140 litów ropy powodując straty w łącznej wysokości blisko 600 złotych. O tym, że na posesji znajduje się złodziej zorientował się właściciel pojazdów. Spłoszony przez mężczyznę sprawca rozpoczął ucieczkę, najpierw samochodem, który zaparkował przy posesji, a następnie pieszo po tym, jak jego pojazd ugrzązł w polu.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli procesowo samochód, którym mężczyzna przyjechał na miejsce włamania, szybko ustali tożsamość sprawcy i zatrzymali go po wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynnościach.  W toku wykonanych dalszych działań funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc zabezpieczyli także narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz pojemniki ze skradzionym paliwem.

Zatrzymany 25-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem do pojazdów może spędzić za kratami więzienia 10 lat.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment