Koziołek w kamiennogórskim ratuszu

Krzysztof Koziołek pracuje nad kolejną częścią kryminału “Imię Pani”. W środę, 28 kwietnia pisarz robił research do kolejnej części serii z Gustavem Dewartem, pod roboczym tytułem “Imię Pani. Cisza”, z akcją osadzoną w przedwojennej Kamiennej Górze (Landeshut). Premierę kryminału zaplanowano na jesień br. Będzie to trzecia część cyklu “Imię Pani”. Akcja z komisarzem kryminalnym Gustawem Dewartem rozegra się około 1935 roku.

Dla przypomnienia: w trakcie przygotowania do premiery jest również kryminał z tej samej serii “Imię Pani. Misja” (akcja osadzona w Lubawce, Chełmsku Śląskim, Krzeszowie i okolicznych miejscowościach). Planowana premiera: czerwiec br.

Premiera kryminału “Imię Pani” odbyła się w listopadzie 2017 roku, o czym informowaliśmy na naszym portalu. Krzysztof Koziołek to pisarz młodego pokolenia. Urodził się w 1978 roku w Zielonej Górze. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zadebiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną “Droga bez powrotu”.
Kryminał „Imię Pani” to była trzynasta powieść w dorobku autora, która zbiega się z 10. rocznicą działalności pisarza. Kryminał został osadzony w klimacie retro. Autor przeniósł czytelnika w lata trzydzieste XX w. Fabuła kryminału dzieje się w Krzeszowie (Grüssau) na przełomie 1934 i 1935 roku.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment