Kościół w Bolkowie adaptowany na Galerię Historyczno-Artystyczną

Trwa odbudowa i zmiana sposobu użytkowania byłego kościoła ewangelickiego w Bolkowie. Nowa nazwa obiektu to „Bolkowska Galeria Historyczno-Artystyczna ARS ET HISTORIA”. Obiekt jest adaptowany na funkcję kulturalno-oświatową. Odbudowa polega m.in. na nadbudowie hełmu na wieży oraz odtworzeniu chóru w poziomie antresoli, a także na renowacji elementów zabytkowych. Zostanie również powiększony plac przed obiektem.

Działalność obiektu będzie związana z pracą biblioteki, spotkaniami autorskimi, wystawiennictwem pamiątek związanych z historią Bolkowa i jego mieszkańcami. Nie zabraknie również koncertów muzycznych, festiwali filmowych czy występów artystycznych. Nawa główna zostanie zaadoptowana na salę wielofunkcyjną ze sceną i zasceniem. W strefie wejścia zostanie utworzony punkt informacji turystycznej.

Były kościół ewangelicki wiele lat był wykorzystywany jako jedna ze scen Festivalu Castle Party. Położony jest w bliskim sąsiedztwie centrum miasta i stanowi jedną z wyraźniejszych dominat architektonicznych panoramy Bolkowa.

Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca lipca 2019 roku.

Poniżej wygląd obiektu w trakcie remontu.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment