KopalniaK – kabarety

Przypominamy, iż w dniach 20-21 października w Wałbrzychu odbędzie się XIX Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „KopalniaK”, o czym informowaliśmy tutaj.

W tym sezonie gwiazdami wieczorów będą Grzegorz Halama i Piotr Bałtroczyk, o czym informowaliśmy wcześniej

Kolejnym kabaretem biorącym udział w konkursie XIX Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej “KopalniaK” jest Kabaret Trzecia Strona Medalu.

Znani są już z wcześniejszych edycji KopalniaKa – dwukrotnie brali w nim udział. Z sukcesami: w 2015 roku wyjechali z Wałbrzycha z Nagrodą Publiczności i Nagrodą Organizatora.

Kabaret Trzecia Strona Medalu mówi o swoim nowym występie: “Program „Okno na świat” to, wynikająca z wnikliwej obserwacji, analiza współczesnego człowieka oraz jego kolejnego kroku w ewolucji. Nazwaliśmy go Homo Conektus, czyli człowiek podłączony! Podłączony bezprzewodowo do wszelkiego rodzaju otaczających go ekranów! Po obejrzeniu wnioski nasuwają się same, czy jeszcze jestem Homo Sapiens, czy może już Homo Conektus!”. Hmm, trzeba to zobaczyć, aby zrozumieć…

Skład kabaretu: Marek Gajewski, Wojciech Smyk, Łukasz Adamus, Marcin Lis, Damian Filowicz, Krystian Łupieniak.

Kabaret TSM “zmierzy” się o trofea KopalniaKa z Czołówką Piekła, Kabaretem I Tyle, Pauliną Potocką, Magdą Kubicką oraz z Mieszkiem Minkiewiczem.

Mieszko Minkiewicz przedstawia siebie następująco:

Mieszko szwęda się koło sceny już od 10 lat. Bardzo śmieszny. Podobno przy jego porodzie trzy osoby zmarły ze śmiechu. Na scenie trochę nerdzi. Mówi jak to o siebie nie dba, ile leveli wczoraj nabił i że pizza to najlepsze jedzenie, bo samo przyjeżdża. Poza tym lubi piwo. Od zawsze. Jak dorośnie, chce być piwem. A rośnie cały czas.

Na scenie od 2007 roku, od 2015 występuje też solo. Członek kabaretu Inaczej i grupy improwizacyjnej ŻBIK. Zdobywca ponad 50 nagród na festiwalach w całej Polsce. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central.KopalniaK: bo musi być wesoło!

Grzegorz Halama w Wałbrzychu

Piotr Bałtroczyk w Wałbrzychu

Share

Zobacz inne

Leave a Comment