Konferencja prasowa w sprawie kamiennogórskiego szpitala

Zapis wideo z konferencji prasowej z dnia 26 lipca br., w sprawie kamiennogórskiego szpitala. W konferencji udział wzięli: wiceminister Marzena Machałek, wojewoda Jarosław Obremski, starosta Jarosław Gęborys, wojewódzki konsultant ginekologii i położnictwa profesor Sławomir Suchocki oraz prezes PCZ Barbara Kosak.

Briefing z udziałem Sekretarz Stanu w MEN Marzeny Machałek, jaki odbył się po konferencji prasowej dostępny tutaj.

– Niewystarczająca ilość lekarzy i specjalistów nie jest jedynie zjawiskiem kamiennogórskim, jest problemem ogólnopolskim – mówi wiceminister Marzena Machałek. Jednocześnie  zapewniła, że poprawa służby zdrowia jest jednym z głównych priorytetów Polskiego Ładu, a rząd systematycznie zwiększa nabory na kierunki medyczne. Wiceminister dodała, że stale wspiera i będzie wspierać kamiennogórską placówkę w jej ciągłym rozwoju i będzie pomagać m.in. w doposażeniu sprzętowym PCZ-u.

Przekazując swoje stanowisko wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podkreślił, że nie ma żadnych, tym bardziej politycznych planów likwidacji szpitali powiatowych, włączając w to Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze i zaapelował o nierozpowszechnianie fałszywych informacji. W swoim wystąpieniu podziękował staroście i prezes szpitala za wzorowe funkcjonowanie placówki podczas minionych, trzech fal koronawirusa.

Niedobór kadry lekarskiej, w szczególności neonatologów oraz ginekologów potwierdził prof. dr hab. n. med. Sławomir Suchocki. – Jest to problem, z którym obecnie boryka się wiele szpitali na terenie całego kraju – mówi wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa.

Druga konferencja prasowa odbyła się w kamiennogórskim szpitalu. Tam również zapewniano, że nie ma i nie było planów likwidacji szpitala. Podczas konferencji prezes Barbara Kosak przedstawiła plan funkcjonowania jednostki na najbliższy czas.

– Serdecznie proszę wszystkie osoby, które mówią o tym, że szpital ma być zlikwidowany, aby zaprzestały takich informacji. Nam zarządzającym to bardzo utrudnia pozyskanie tych osób, które są dla nas najcenniejsze. Rozmowy z potencjalnymi pracownikami, potencjalnymi lekarzami naprawdę są trudne – mówi prezes PCZ Barbara Kosak.

Od dnia 1 września br., jak poinformował dyrektor ds. medycznych Bartosz Rawski, działanie wznowić ma oddział pediatryczny, z kolei działalność poradni ginekologiczno-położniczej zostanie znacznie rozszerzona.

– Wszelkie podejmowane przez zarząd i radę powiatu działania służyły, służą i będą służyć zapewnieniu funkcjonowania naszego szpitala tak, aby jak najefektywniej i najpełniej zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców dzisiaj oraz w przyszłości. Nie wykluczamy również wznowienia działalności pozostałych dwóch oddziałów, gdy tylko pojawi się na to szansa – podsumował starosta Jarosław Gęborys.

Share

Zobacz również

One Thought to “Konferencja prasowa w sprawie kamiennogórskiego szpitala”

  1. BOGUSŁAW

    ale ściema

Leave a Reply