Konferencja podsumowująca inwestycje drogowo-mostowe

Dzisiaj (wtorek, 12 października) w Ciechanowicach (gm. Marciszów) odbyła się konferencja podsumowująca realizację inwestycji drogowo-mostowych w powiatach karkonoskim i kamiennogórskim.

W spotkaniu z przedstawicielami samorządów z powiatów karkonoskiego i kamiennogórskiego uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda oraz Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch.

Przed konferencją uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić ogrody i Pałac Ciechanowice. Gości oprowadził właściciel obiektu i gospodarz gminy wójt Wiesław Cepielik.

Jak podaje DSDiK i UMWD plan inwestycyjny na lata 2019-2023 przewiduje 9 zadań o wartości 14,57 mln zł w powiecie kamiennogórskim oraz 19 zadań na kwotę 63,85 mln zł w powiecie karkonoskim.

Łącznie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeznaczy aż 80 mln złotych na drogi.

Inwestycje obejmują drogi nr 358, 365, 366, 367, 369 i 381. Oprócz odnowy infrastruktury drogowej zadania dotyczą także obiektów mostowych oraz budowy chodników czy oświetlenia drogowego. Wszystkie projekty mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróży dolnośląskimi drogami.

Share

Zobacz również

Leave a Reply