Koncerty w Kamiennej Górze – A Gdyby Tak, Sun+Dead

Przypominamy, że 23 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 na rynku w Kamiennej Górze odbędzie się koncert zespołu A Gdyby Tak.

Zbyszek Stefański, Anna Dębicka, Wojciech Michalski oraz Wojciech Maziakowski to artyści, którzy wciągają publiczność w świat widziany ich oczami, odkrywają bezwstydnie swoje pokłady wrażliwości wywołując u słuchacza wewnętrzną polemikę skrajnych emocji.

Zespół gra repertuar autorski do przepięknych tekstów Agaty Szmigrodzkiej, Wiesławy Kwinto-Koczan (Wuki), Zbyszka Stefańskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, oraz muzyki Zbyszka Stefańskiego i Wojciecha Michalskiego.

Skład zespołu:
Zbigniew Stefański (gitara, śpiew)
Anna Dębicka (skrzypce, śpiew)
Wojciech Michalski (gitara, śpiew)
Wojciech Maziakowski (gitara basowa)


W dniu 30 sierpnia 2019 roku o godz. 19:00 na dziedzińcu kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa odbędzie się koncert zespołu Sun+Dead.

Ten nietypowy duet tworzy Vaclav Havelka – lider grupy Please The Trees, jednej z najważniejszych alternatywnych czeskich kapel ostatniej dekady oraz jego 10-letni syn – Simon.

Vaclav Havelka (kiedyś występujący jako SelFbrush) jest jednym z najlepszych songwriterów w tej części Europy. Artysta jest ważną postacią czeskiej sceny alternatywnej. Obdarzony pięknym głosem występuje solo, z gitarą. Mieszka w Pradze, gdzie jest wokalistą zespołu Please The Trees (koncertowali po Europie, USA, grali m.in. na World Stage na Opener Festival w Gdyni). Vaclav Havelka występował m.in. z The Twillite Singers, Tindersticks czy Belle and Sebastian.
Teraz Havelka zaczął grać ze swoim 10-letnim synem. Ich inspiracje to Sonic Youth, Wilco i Bob Dylan. Na koncertach jest głośno i energicznie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment