Koncert zespołu Vocalis

Dnia 28 grudnia 2017 roku o godz. 18:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbędzie się tradycyjny Koncert na dobry początek roku.

Arie, duety operetkowe, melodie musicalowe, szlagiery lat dwudziestych i trzydziestych wykona zespół Vocalis.

Organizatorem wydarzenia jest kamiennogórskie Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Zespół Vocalis powstał w styczniu 2007 roku i tworzą go trzy młode artystki: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzospran i Róża Wysocka – fortepian (na zdjęciu powyżej). Absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Łodzi, wydziałów: wokalno – aktorskiego, dyrygentury oraz instrumentalnego.

Utalentowane artystki swoje doświadczenia zawodowe zdobywały na estradach w kraju i za granicą. Bogate umiejętności pochodzące z wcześniejszej działalności artystek wyróżniają ich koncerty od innych. Szlachetne i piękne zestawienie barw koloratury i mezzosopranu zachwyca jednocześnie swą głębią i lekkością. Daje to niezwykle szeroki wybór repertuaru oraz zaskakujące połączenia w ich autorskich opracowaniach i choreografiach.

Repertuar Vocalis to lekkie arie i duety operetkowe oraz musicalowe, cieszące się dużą popularnością wśród publiczności i odbierane przez wszystkich słuchaczy z ogromnym entuzjazmem. Zespół Vocalis prezentuje również utwory o tematyce sakralnej i okolicznościowej, uświetnia ceremonie ślubne a także inne uroczystości. Obecnie zespół nagrywa płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami.Share

Zobacz inne

Leave a Comment