Koncert zespołu Roderyk

Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Roderyk, który odbędzie się dnia 27 stycznia 2018 roku o godz. 17:00 w sali witrażowej Urzędu Miasta w Kamiennej Górze. Cena biletu 10 zł.

Zespół Roderyk to formacja, która powstała w 2008 roku z inicjatywy Mariusza Rodziewicza.
Grupa wykonuje muzykę folkową, etniczną, inspirowaną kulturą: wschodu, celtycką, bałkańską; poszukując przy tym nowych form, dźwięków. Niebywałą inspirację zespół czerpie również z naszych rodzimych słowiańskich nut, które sprawiają, iż słuchacze odnajdują się w określonej czasoprzestrzeni.

Zespół występuje na koncertach kameralnych, uświetnia Festiwale Kultury Średniowiecza, muzyki folkowej, dając publiczności możliwość przeniesienia się w różne obszary geograficzne i epoki.

Formacja w dużej mierze opiera swoją twórczość na kompozycjach autorskich, nie stroni jednakże od tradycyjnych utworów, pochodzących z różnych stron świata czy kręgów kulturowych prezentowanych w odmiennej aranżacji.

Roderyk wykorzystuje instrumenty tradycyjne oraz etniczne, co nadaje muzyce niepowtarzalnego brzmienia i charakteru.Share

Zobacz inne

One Thought to “Koncert zespołu Roderyk”

  1. […] iż pierwszy odbędzie się 27 stycznia, o czym informujemy tutaj. Drugi odbędzie się 7 lutego, o czym informujemy […]

Leave a Comment