Koncert Sygnalistów Myśliwskich

Dnia 29 stycznia 2017 roku w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyła się uroczysta Msza św. przy udziale połączonych Zespołów Sygnalistów Myśliwskich “Durlakowe Rogi” z Kamiennej Góry i “Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha. Po Mszy św. wierni mogli wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu tego Sudeckiego Chóru Rogów Myśliwskich, przy wsparciu solowym myśliwego Andrzej Kuncewicz.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Durlakowe Rogi” jako zorganizowana forma muzyczna rozpoczął swoją działalność 11 kwietnia 2007 roku. Początki istnienia to jednak wiosna 2006 roku kiedy to rozpoczął się kurs sygnalistów myśliwskich dla członków i sympatyków KŁ “Leśnik”, który następnie stał się ostoją dla wszystkich tych, którym jest bliska muzyka myśliwska i zarazem kultywowanie obyczajów oraz tradycji polskiego łowiectwa.
Od czasu powstania, zespół “”Durlakowe Rogi” dał bardzo wiele występów w naszym regionie uświetniając różne uroczystości, biesiady, śluby oraz inne imprezy związane z łowiectwem i nie tylko.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment