Koncert – Slayer

W czeskim Jaromerze podczas festiwalu Brutal Assault odbył się koncert grupy Slayer.

Ten amerykański zespół wykonujący thrash metal powstał w 1981 roku z inicjatywy gitarzysty Kerry’ego Kinga, który do współpracy zaprosił gitarzystę Jeffa Hannemana, pochodzącego z Kuby perkusistę Dave’a Lombardo oraz basistę i wokalistę Chilijczyka – Toma Arayę.

Już w początkowym okresie działalności muzycy rozwinęli własny styl oparty na intensywnych partiach gitar z partiami solowymi wykonywanymi przy użyciu tremola oraz charakterystycznym śpiewie wokalisty zespołu.

Cztery z dziesięciu albumów zespołu zyskały w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty. Wieloletnim współpracownikiem grupy był producent muzyczny Rick Rubin współpracujący również z takimi zespołami jak Beastie Boys, LL Cool J, Danzig, Metallica czy System of a Down.

Slayer wraz z grupami Metallica, Anthrax i Megadeth zaliczany jest do tzw. “Wielkiej Czwórki” thrash metalu, wywierając wpływ i inspiracje dla przyszłych wykonawców nurtu.

Oczywiście portal Relacje Regionalne był akredytowanym medium na tym wielkim wydarzeniu muzycznym. Zapraszamy do galerii z koncertu grupy Slayer.

Share

Zobacz inne

0 Thoughts to “Koncert – Slayer”

  1. marlena

    świetne zdjęcia, pozdrawiam:)

Leave a Comment