Koncert – Piersi

Dnia 10 czerwca 2017 roku miał miejsce pierwszy z tegorocznych Dni Świebodzic. Na stadionie miejskim odbył się m.in. koncert zespołu Piersi.

Piersi to kultowa kapela rockowa powstała w 1984 roku na czele, której stał Paweł Kukiz, jeden z założycieli. Po rezygnacji Pawła Kukiza ze współpracy z zespołem pod koniec 2012 roku, w wyniku głosowania współpraca wokalna została powierzona oddanemu fanowi – Adamowi Asanovi, który jako jedyny z wszystkich kandydatów znał teksty piosenek zespołu na pamięć.Z nowym wokalistą zespół powrócił z płytą „Piersi i przyjaciele 2”. Album promowany przez utwór „Bałkanica” stał się największym komercyjnym sukcesem zespołu. Przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, zdobył kilkanaście nagród jako utwór roku, był przez wiele tygodni najlepiej sprzedającym się singlem przez internet w takich serwisach jak iTunes, Muzodajnia, Spotify i wielu innych.

Koncert w Świebodzicach zespół rozpoczął oczywiście utworem „Bałkanica”, który wraz z zespołem śpiewała zebrana publiczność.
Adam “ASAN” Asanov nawiązał wspaniały kontakt z widownią. Można było usłyszeć wszystkie hity zespołu, te z czasów Pawła Kukiza i nowe. Zespół przekazał niesamowitą dawkę energii. Publiczność wspaniale się bawiła, śpiewała i tańczyła. Koncert został zakończony również utworem „Bałkanica”, który „ASAN” zaśpiewał pod sceną, z szalejącą publicznością (zobacz film). Tą wyjątkową atmosferę zapewne każdy uczestnik koncertu zapamięta na wiele lat. Cały koncert był bardzo udany i można go skwitować powiedzeniem „Była zabawa, Było głośno, Było radośnie”.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment