Koncert – Pectus

Dnia 3 września 2016 roku miał miejsce pierwszy z dwóch Dni Wałbrzycha 2016.

Wydarzenia odbyło się na terenie Starej Kopalni, nowoczesnym zrewitalizowanym kompleksie obiektów, który został otwarty 2014 roku i powstał na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”.Miasto Wałbrzych i Wałbrzyski Ośrodek Kultury przygotowały mieszkańcom mnóstwo atrakcji m.in. Finał Wałbrzych ma Talent, Wałbrzyska Szkoła Talentów, dużo muzyki i zabawy, wypasione wesołe miasteczko, laser show czy skoki na bungee.

Jak co roku nie zabrakło występów gwiazd. Pierwszego dnia swój koncert dała Sarsa i Pectus.

Zespół Pectus powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, “Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką.

Pierwszym wielkim przebojem zespołu, była piosenka, “To, co chciałbym Ci dać”, która powstała we współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. W 2008 roku piosenka była jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych.

Obecnie Pectus zaprasza słuchaczy w muzyczną podróż, przez kraje i brzmienia, które sam odkrywa. Tęskna nuta “Barcelony” poruszyła całą Polskę.
Muzycy dotykają także innych obszarów, takich jak, przestrzenie szeroko rozumianego bluesa i country, dźwięki szkockich wyżyn itp.

Zapraszamy do galerii z koncertu Pectus.

Wszystkie nasze relacje z wydarzeń muzycznych dostępne w kategorii Koncerty.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment