Koncert – Modern Talking

Dnia 4 listopada 2017 roku w hali RCS w Lubinie odbył się koncert Thomasa Andersa i Modern Talking Band.

Licznie zebrana publiczność wysłuchała niezapomnianych przebojów grupy Modern Talking m.in. “You’re My Heart, You’re My Soul” czy “Cheri Cheri Lady” i nowe aranżacje Thomasa Andersa z własnej solowej kariery.

Będący w świetnej formie Thomas Anders zapewnił wiele pozytywnych emocji fanom zebranym w lubińskiej hali, którzy wraz z nim śpiewali największe przeboje zespołu.

Przed występem Modern Talking publikę rozgrzał zespół Ogień, który został laureatem m.in. nagrody publiczności na tegorocznej edycji Festiwalu w Opolu. Relacja z koncertu zespołu Ogień dostępna tutaj.Modern Talking to niemiecki duet dance’owo-popowy, który zyskał ogromną popularność w latach 80. dzięki wydaniu takich przebojów, jak „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie”, „You Can Win If You Want”, „Geronimo’s Cadillac” czy „Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)”, których oczywiście nie zabrakło w lubińskiej hali RCS.

Pod koniec marca 2003 roku ukazała się dwunasta płyta długogrająca zespołu zatytułowana “Universe”. W tym samym roku stosunki między członkami zespołu (Dieter Bohlen – kompozytor i producent, Thomas Anders – wokalista) uległy pogorszeniu, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu grupy. Głównym tłem nieporozumień były kwestie podziału zysków z koncertów, na których Anders występował samodzielnie oraz zaangażowanie się Bohlena w niemiecką edycję programu Idol (Deutschland sucht den Superstar). Pożegnalny koncert odbył się 21 czerwca 2003 roku w parku Wuhlheide w Berlinie, zaś na początku sierpnia ukazała się płyta kompilacyjna zatytułowana “The Final Album” zawierająca największe przeboje duetu.

Po rozpadzie grupy Thomas Anders kontynuował karierę solową i wydał cztery płyty. Wraz z Uwe Fahrenkrogiem zaangażował się też w projekt muzyczny Anders & Fahrenkrog, w ramach którego wydał płytę i zagrał kilka koncertów. Największym komercyjnym sukcesem Andersa został wydany w Rosji album pt. “Strong”, który na tamtejszym rynku doczekał się statusu platynowej płyty. W 2008 roku był gwiazdą Sopot Festival oraz Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Po zakończeniu działalności zespołu Dieter Bohlen został jurorem w niemieckiej wersji programów Idol oraz Mam Talent, zajmował się również komponowaniem i produkcją płyt dla innych wykonawców. W 2006 roku wznowił działalność solową dzięki wydaniu albumu ze ścieżką dźwiękową do autobiograficznego filmu rysunkowego. Kilkukrotnie koncertował w Rosji z repertuarem Modern Talking i Blue System.

W połowie 2014 roku pojawiły się w internecie informacje na temat reaktywacji zespołu z obydwoma muzykami. W tym samym roku ukazała się nowa płyta kompilacyjna duetu zatytułowana “30”, która została wydana z okazji 30-lecia istnienia Modern Talking.

Zapraszamy do poniższej relacji z występu Thomasa Andersa i Modern Talking Band.

Modern Talking – wideo

Share

Zobacz inne

7 Thoughts to “Koncert – Modern Talking”

  1. Eva Krejčová

    Právě jsem si přečetla článek o koncertě Thomase Anderse u vás v Polsku v hali RCS v Lubini. Thomase jsem zažila u nás v Praze 18 března 2017 a také na Sázava Festu 4 srpna 2017 a musím říct že byl naprosto fantastický moc jsem si to užila j když zpívá takové hity jako je Cheri Cheri lady Brother Louie You`re my heart you`re my soul nebo Win the race a další tak nevím jak vy ale tak je mi moc líto že to už nezpívá s Dieterem Myslím že ty dva patří k sobě co vy na to ?

    1. czadrow

      Děkujeme za váš komentář a vítáme vás 🙂

  2. […] Będący w świetnej formie Thomas Anders zapewnił wiele pozytywnych emocji blisko trzy tysięcznej widowni zebranej w lubińskiej hali. Nasza relacja fotograficzna dostępna tutaj. […]

  3. […] w Lubinie odbył się również koncert Thomasa Andersa i Modern Talking Band. Relacja dostępna tutaj. Nasze relacje z koncertów muzyki tanecznej dostępne w tagach disco […]

Leave a Comment