Koncert – Łzy

Dnia 25 sierpnia 2018 roku nad kamiennogórskim zalewem odbyły się Dni Powiatu Kamiennogórskiego. W ramach odchodów miały miejsce dwie imprezy o charakterze regionalnym: VIII Powiatowe Święta Mleka oraz III Powiatowe Święto Przedsiębiorczości.

Ta corocznie organizowana impreza przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze zapewnia mieszkańcom regionu mnóstwo atrakcji. W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie Plebiscytu Pracodawca Roku, smażenie jajecznicy z 4 tysięcy jaj, pokazy serowarskie, turniej koszykówki, pokazy strażackie i liczne konkursy z nagrodami.
Szczególną atrakcją był Bar Mleczny w stylu PRL, w którym swoje pokazy kulinarne prowadził Mariusz Szwed MasterChef oraz wielki balon zamówiony przez PKS Kamienna Góra.

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Spółdzielnia Mleczarska KaMos. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, a patronat medialny nad wydarzeniem objął oczywiście nasz portal – Relacje Regionalne.

Nasza relacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Zwieńczeniem imprezy były koncerty w wykonaniu Don Vasyla oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Łzy.

Relacja z koncertu Don Vasyla dostępna tutaj.

Zespół Łzy istnieje już ponad 20 lat i jest obecnie jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się osiem premierowych albumów Łez, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – „Jesteś jaki jesteś” pokrył się „złotem”.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001 r.) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”. Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem „Oczy szeroko zamknięte” zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka „Oczy szeroko zamknięte”, w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku.

W listopadzie 2010 nastąpił największy przełom w biografii grupy. Zakończono wtedy współpracę z firmą Rock House Entertainment, a tym samym zespół podjął wspólną decyzję o zakończeniu współpracy z Anią Wyszkoni. Po tym zdarzeniu nastąpił etap poszukiwania Nowego Głosu Łez. Na adres internetowy zespołu przyszło ponad 650 zgłoszeń i na tej podstawie można było już rzetelnie dokonać wyboru. Udział w tych przesłuchaniach wzięła między innymi Sara Chmiel, która jak się później okazało zyskała największą sympatię pozostałych członków zespołu. Oprócz walorów wokalnych, dziewczyna z Podkarpacia ujęła zespół poczuciem humoru, spontanicznością, energią i „tym czymś” co trudno zdefiniować, a co niewątpliwie jest bardzo istotne.

Sara Chmiel już niebawem zostanie mamą. Obecnie jest w trzecim trymestrze ciąży (siódmy miesiąc). W tym okresie przyszłej mamie towarzyszy mieszanka najróżniejszych emocji, jednak podczas koncertu nad kamiennogórskim zalewem, emocje były tylko pozytywne. Koncert był bardzo udany. Publiczność bawiła się wyśmienicie.

Na naszym portalu znajduje się już relacja z koncertu zespołu Łzy, jaki odbył się w Wałbrzychu. Galeria dostępna tutaj.

Zapraszamy do relacji z koncertu zespołu Łzy.Share

Zobacz również

One Thought to “Koncert – Łzy”

  1. […] Relacja z koncertu Don Vasyla dostępna tutaj.Relacja z koncertu zespołu Łzy dostępna tutaj. […]

Leave a Reply