Koncert – Lady Pank

Dnia 11 marca 2017 roku w Wałbrzychu odbyła się piąta, urodzinowa edycja wydarzenia muzycznego Rock Fest.

Na scenie w hali Aqua Zdrój zaprezentowały się zespoły: Agressiva 69, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Lady Pank, Waglewski Fisz Emade i laureat konkursu – zespół BoW.To wyjątkowe wydarzenie muzyczne prowadził Piotr Stelmach, dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Rock Fest to impreza która miała swój początek w Świebodzicach w marcu 2012 roku. Weszła już na stałe do kalendarza imprez na Dolnym Śląsku i jest coraz bardziej rozpoznawalną marką na muzycznej mapie Polski. Profesjonalnie organizowana przez Agencję Koncertową Aplauz Planet daje publiczności blisko 9 godzin muzyki i wspaniałych emocji.

Z roku na rok rozwija się forma festiwalu i lista wykonawców występujących na scenie. Występują zespoły prezentujące różne style, z czołówek ogólnopolskich list popularności. Organizatorzy dają również szansę młodym i zdolnym, wybierając jeden zespół spośród wszystkich zgłoszonych na konkurs kapel, w tym sezonie był to zespół BoW.

Zapraszamy do poniższej relacji z koncertu Lady Pank.

Zespół Lady Pank powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz.
Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. “Mniej niż zero”, “Wciąż bardziej obcy”, “Kryzysowa narzeczona”. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania “Mała Lady Punk”. Pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł “Kawka” Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.

Więcej informacji na temat festiwalu w tagach rock fest.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment