Koncert – La Bouche

Dnia 10 listopada 2017 roku we wrocławskiej Hali Stulecia ruszył projekt muzyczny „DiscoMix” łączący dźwięki disco polo ze światowymi hitami lat 90-tych.

Cykl wydarzeń koncertowych pod nazwą „DiscoMix”, którego mecenasem została Grupa Arena znana m.in. z Gal Disco Polo, odbędzie się jeszcze w Koszalinie i Gdyni.

Niezapomnianą zabawę kilkutysięcznej publiczności zapewniły hity polskiej i światowej sceny muzycznej. Podczas wydarzenia zagrali: Top Girls, Playboys, La Bouche, Londonbeat, Akcent i Zenek Martyniuk, No Mercy, Boys, Dr. Alban, Dj Hazel.Wspaniała atmosfera wydarzenia udzielała się publiczności, która była zachwycona występami gwiazd i żywo reagowała na kolejne melodie śpiewając z artystami teksty piosenek.

Galę „DiscoMix” prowadziła prezenterka stacji telewizyjnej PoloTV Edyta Folwarska wraz z prezenterem radia VOX FM Norbertem Bieńkowskim.

Portal czadrow.pl uczestniczył w tym wielkim wydarzeniu muzycznym.
Zapraszamy do poniższej galerii z koncertu La Bouche.

Relacje z koncertów wszystkich wykonawców podczas “DiscoMix” we Wrocławiu dostępne tutaj.

Nasze relacje z wydarzeń muzyki tanecznej dostępne w tagach disco polo.

La Bouche to duet muzyczny stworzony przez wokalistkę Melanie Thornton i rapera Lane McCray, powstały w 1994 roku w Niemczech we Frankfurcie nad Menem.
Pierwszy singel zespołu La Bouche nosił tytuł Sweet Dreams. W 1995 roku duet wydał pierwszy amerykański singel Tonight Is the Night. Jeszcze w tym samym roku ukazał się debiutancki album zespołu Sweet Dreams. W 1996 roku grupa wystąpiła w Polsce podczas Sopot Festival. Również w tym roku ukazała się płyta z remiksami piosenek zespołu All Mixed Up. Po krótkiej przerwie zespół powrócił pod koniec 1997 roku z nowym singlem You Won’t Forget Me.
Na początku 1998 roku ukazała się trzecia płyta La Bouche A Moment Of Love, na której oprócz You Won’t Forget Me znalazły się ponadto takie utwory jak A Moment Of Love i S.O.S. W 2000 roku ukazał się kolejny singel All I Want, po którym Melanie Thornton rozpoczęła karierę solową. Decyzja odejścia z zespołu Melanie Thornton spowodowana była ambicjami artystki, która zapragnęła zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.
24 listopada 2001 roku, tuż po wizycie artystki w Polsce zginęła ona w wypadku lotu Crossair 3597 w okolicach Zurychu. Lane McCray powrócił na scenę muzyczną w 2009 roku w duecie z Daną Rayne, z którą występuje do dzisiaj.
La Bouche sprzedali ponad 10 milionów płyt zyskując status „złota” i „platyny” w ponad 15 krajach.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Koncert – La Bouche”

Leave a Comment