Koncert – Kasia Popowska

Dnia 16 lipca 2016 roku na rynku miejskim w Lubawce odbyła się tegoroczna edycja Dnia Lubawki.

Święto Lubawki rozpoczęło się już w godzinach południowych na boisku gminno-parafialnym. Do godzin popołudniowych zaprezentowały się zespoły lokalne. Zabrzmiała muzyka różnych stylów. Po godzinie 16:00 rozpoczęły się koncerty na Scenie Rynek. Koncert zagrał rockowy Horyzont i Ras Luta prezentujący styl reggae. Około 20.00 swój koncert rozpoczęła gwiazda Święta Miasta Lubawka – Kasia Popowska.

Kasia Popowska to kompozytorka i autorka tekstów, której popularność przyniósł utwór „Przyjdzie taki dzień”.

Singiel „Przyjdzie taki dzień” po kilku tygodniach dotarł na 1. miejsce listy AirPlay Chart (BMAT) jako oficjalnie najczęściej odtwarzany utwór w polskich rozgłośniach radiowych. Utwór doprowadził ją na sceny „Lata Zet i Dwójki”, Eska Music Awards oraz Sopot Polsat Festival.

16 września 2014 ukazał się debiutancki album „Tlen” wydany przez Universal Music Polska. Do lata 2015 Kasia wydała jeszcze dwa single promujące płytę, w tym piosenkę “Lecę Tam”, która po raz kolejny pomogła Kasi zawładnąć rozgłośniami radiowymi w całym kraju.

Na 53. KFPP w Opolu Kasia zdobyła uznanie mediów i wręczono jej Nagrodę Dziennikarzy, przyznawaną przez samych twórców rozgłośni. Została również nominowana w kategorii “Najlepsza Artystka” w ramach Eska Music Awards 2015.

Po koncercie Kasia rozdawała autografy i fotografowała się z fanami. Podpisała również baner, który przywieźli ze sobą członkowie fanklubu.

Po występie Kasi Popowskiej swój koncert dał zespół Exelent, grający disco polo.
Około godziny później zagrał Cover Band Prestiż z Jeleniej Góry, który również zaprezentował szeroko pojętą muzykę taneczną. Święto Lubawki zakończono około północy, tradycyjnie już pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do relacji z koncertu Kasi Popowskiej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment