Koncert Iron Maiden w Polsce

Informujemy, iż 3 lipca 2016 roku odbędzie się koncert grupy Iron Maiden. Występ w Polsce tej legendy Heavy Metalu będzie częścią światowej trasy koncertowej, na której zespół będzie promować swój najnowszy album „The Book of Souls”. Koncert odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu a gościem specjalnym będzie The Raven Age, który zagra jako support.

ironmaiden1

Trasę The Book Of Souls World Tour 2016 Iron Maiden rozpocznie w lutym 2016 roku od koncertów w USA. Europejską część trasy rozpoczną pod koniec maja w Niemczech a 3 lipca 2016 roku zawitają do Polski na Stadion Miejski we Wrocławiu.

W ramach trasy koncertowej zespół ma odwiedzić 35 krajów położonych na sześciu kontynentach.
Z okazji światowej trasy promującej “The Book of Souls” zespół Iron Maiden zaprezentował również samolot Ed Force One, którym wybiera się w trasę.

ironmaiden2

To ogromny Boeing 747-400 Jumbo Jet z nazwą Iron Maiden i maskotką grupy – Eddim (widoczny na zdjęciu), którym muzycy przelecą 88,5 tys. kilometrów, czyli niemal dwukrotnie okrążą Ziemię. Ten samolot najprawdopodobniej wyląduje na wrocławskim lotnisku.

Nazwa Ed Force One nawiązuje do samolotu prezydenta USA oraz maskotki zespołu, Eddiego.
Eddie to maskotka-monstrum będąca protoplastą wielu mrocznych fantomów pojawiających się po 1980 roku na okładkach płyt zespołów metalowych na całym świecie. Eddie gościł na większości okładek albumów i singli Iron Maiden, jest również nieodłącznym elementem scenografii koncertów. Gadżety z wizerunkiem maskotki grupy sprzedano w milionowych nakładach a zespół w swojej karierze sprzedał ponad 120 mln albumów. Na swoim koncie mają ok. 450 złotych i platynowych płyt.

Iron Maiden to bez wątpienia jedna z ikon ostrego gitarowego grania. Założony w 1975 roku uważany jest za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych w historii. W toku kariery formacja otrzymała setki nagród muzycznych.

Organizatorem koncertu Iron Maiden jest światowy lider organizacji koncertów firma Live Nation.

Informujemy, iż podjęliśmy próby aby wśród akredytowanych mediów na koncercie Iron Maiden znalazł się również czadrow.pl. Czy organizatorzy dostrzegą potencjał w naszych relacjach z koncertów przekonamy się niebawem. Po koncercie Slayer czy Saxon byłaby to kolejna światowa gwiazda goszcząca na naszym serwisie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment