Koncert – Hunter

Dnia 21 kwietnia 2018 roku w wałbrzyskiej Hali Aqua Zdrój odbyła się 6. edycja wydarzenia Rock Fest.

Rock Fest to impreza która miała swój początek w Świebodzicach w marcu 2012 roku. Weszła już na stałe do kalendarza imprez na Dolnym Śląsku i staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na muzycznej mapie Polski.

Gwiazdą wieczoru była legendarna grupa rockowa Kult z Kazikiem Staszewskim na czele. Zagrały również zespoły: Karambula, Departament, Hunter, Lao Che.

Zespół Hunter wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora.
Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała już za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu Requiem, który był promowany m.in. w programach Telewizji Polskiej „Luz” i „Clipol”. Długi okres poprzedzający wydanie drugiej płyty przyczynił się do nieznacznego załamania popularności zespołu. Jednakże wydana w 2003 roku płyta pt. Medeis przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Natomiast pochodzące z albumu piosenki, „Kiedy umieram” i „Fallen” były emitowane okazjonalnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. W latach późniejszych pewną, aczkolwiek ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu T.E.L.I…. Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wydarzenie Wałbrzych Rock Fest tradycyjnie poprowadził dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotr Stelmach.

Zobacz relację z koncertu zespołu Kult.
Zobacz relację z koncertu zespołu Lao Che.

Więcej na temat wydarzenia w tagach rock fest.
Nasze relacje z Rock Fest dostępne tutaj.Share

Zobacz inne

One Thought to “Koncert – Hunter”

  1. […] Rock Fest 2018 – Kult i Kazik StaszewskiRock Fest 2018 – Lao CheRock Fest 2018 – Hunter […]

Leave a Comment