Koncert – Harmonica Hinds & Harsh Guitar Mark

Dziś dnia 05.10.2014 roku w kamiennogórskim Centrum Kultury zagrał Harmonica Hinds & Harsh Guitar Mark. Polsko–amerykański duet zaprezentował bluesa na najwyższym poziomie.

Harmonica Hinds to bluesman występujący w Chicago od 1970 roku. Gra na harmonijce ustnej, także śpiewa. Artysta pojawił się na płytach: Koko Taylor, Lefty Dizz, Moose Walkera, John Primera, Eddie Taylora Jr., Mud Morganfielda. Grywa w bardzo prestiżowych klubach między innymi w Buddy Guy’ Blues Legends. Jest wykonawcą chicagowskiego bluesa najwyższej klasy.

Harsh Guitar Mark to gitarzysta i wokalista. Jedyny w Polsce wykonawca głębokiej tradycji bluesa, downhome blues. Wykonuje różne style bluesa takie jak chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkim harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago. Muzyk promuje stricte bluesa w Polsce od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii.

Jako support zagrała Natalia Podwin & Cocon’s Club. Natalia Podwin jest uczestniczką piątej edycji The Voice of Poland w drużynie Tomsona i Barona z Afromental.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment