Koncert harfowo-gitarowy w Marciszowie

W sali Domu Kultury w Marciszowie odbył się dzisiaj (piątek, 20 maja) wiosenny, kameralny koncert harfowo-gitarowy. Podczas koncertu wystąpiła Jadwiga Tomczyńska – wrocławska harfistka i wokalistka, której akompaniował Maksymilian Ambroziak.

Duet wokalno-instrumentalny zaprezentował niezwykłe połączenie harfy elektrycznej z gitarą basową. Para jest od 8 lat w związku małżeńskim, a wspólnie koncertuje od lat 10.

Jadwiga Tomczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz dyplomowaną muzykoterapeutką. Doświadczenia zdobyte podczas pracy muzykoterapeutycznej pozwoliły jej na kontynuowanie pracy naukowej, co zaowocowało podjęciem badań nad terapeutycznymi właściwościami muzyki harfowej. Za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

Maksymilian Ambroziak to wokalista, gitarzysta i basista. Do swoich głównych inspiracji zalicza rock, blues, country i folk. Od dawna udziela się na wrocławskiej scenie muzycznej. Współpracował z ikonami polskiej muzyki rockowej takimi jak Alek Mrożek, Ireneusz Nowacki, Włodzimierz Krakus.

Koncert w Marciszowie został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w dzisiejszym koncercie, informujemy, że para ponownie wystąpi 24 czerwca br. na koncercie zorganizowanym w ogrodach Pałacu Ciechanowice. Niebawem więcej szczegółów co do czerwcowego koncertu.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment