Koncert – Don Vasyl

Na terenie kamiennogórskiego zalewu odbyły się Dni Powiatu Kamiennogórskiego. W ramach odchodów miały miejsce dwie imprezy o charakterze regionalnym: VIII Powiatowe Święta Mleka oraz III Powiatowe Święto Przedsiębiorczości.

Ta corocznie organizowana impreza przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze zapewnia mieszkańcom regionu mnóstwo atrakcji. W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie Plebiscytu Pracodawca Roku, smażenie jajecznicy z 4 tysięcy jaj, pokazy serowarskie, turniej koszykówki, pokazy strażackie i liczne konkursy z nagrodami.
Szczególną atrakcją był Bar Mleczny w stylu PRL, w którym swoje pokazy kulinarne prowadził Mariusz Szwed MasterChef oraz wielki balon zamówiony przez PKS Kamienna Góra.

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Spółdzielnia Mleczarska KaMos. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, a patronat medialny nad wydarzeniem objął oczywiście nasz portal – Relacje Regionalne.

Nasza relacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Zwieńczeniem imprezy były koncerty w wykonaniu Don Vasyla oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Łzy.

Relacja z koncertu zespołu Łzy dostępna tutaj.

Gwiazdor cygańskiej piosenki, jeden z najpopularniejszych wykonawców romskich – Don Vasyl z zespołem rozgrzał licznie zebraną publiczność. Barwne stroje i temperament na scenie powodują, iż za każdym razem koncert i występy tej grupy są nie lada wydarzeniem. To dzięki Don Vasylovi muzyka romska zyskała taką popularność. Na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 roku śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 roku założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku.

Najbardziej znane utwory Don Vasyla, których oczywiście nie zabrakło nad kamiennogórskim zalewem to: „Ore, ore”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”, „Zagraj mi piękny Cyganie”.

Święto Powiatu Kamiennogórskiego zgromadziło bardzo wielu mieszkańców naszego regionu. Publiczność bawiła się wyśmienicie.

Zapraszamy do relacji z koncertu Don Vasyla.Share

Zobacz inne

3 Thoughts to “Koncert – Don Vasyl”

  1. […] Don Vasyl to gwiazdor cygańskiej piosenki, jeden z najpopularniejszych wykonawców romskich. Artysta gości już na naszym portalu. Relacja z koncertu w Kamiennej Górze dostępna tutaj. […]

  2. […] z koncertu Don Vasyla dostępna tutaj.Relacja z koncertu zespołu Łzy dostępna tutaj.Relacja Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2018 […]

Leave a Comment