Koncert – Cichoński & Mleczko

Dnia 25 marca 2017 roku w kamiennogórskim Centrum Kultury odbył się zapowiadany wcześniej koncert akustyczny dwóch gigantów polskiej gitary: Leszka Cichońskiego i Waldemara „Ace” Mleczko.

Przed koncertem odbyły się warsztaty gitarowe z grupą muzyków, które poprowadził Leszek Cichoński.
Ten znany i ceniony w świecie twórca corocznego bicia rekordu Guinnessa, w ilości gitarzystów jednocześnie wykonujących utwór “Hey Joe” Jimmiego Hendrixa we Wrocławiu i utytułowany mianem najlepszego polskiego gitarzysty bluesowego w plebiscycie Guitar Award 2014 dzielił scenę z największymi gigantami gitary, jak Steve Morse czy Steve Vai.Po warsztatach gitarowych odbył się koncert, na którym Leszek Cichoński zagrał własne wersje utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy.

Podczas koncertu Cichońskiemu towarzyszył Waldemar „Ace” Mleczko, legendarny muzyk, kompozytor, autor tekstów. Udzielał się w wielu zespołach z czołówki show biznesu, jak Banda i Wanda, Łzy, Big Cyc, Stalowy Bagaż, Obstawa Prezydenta i wiele, wiele innych.

Na wypełnionej sali widowiskowej zebrana publiczność bawiła się znakomicie. Wydarzenie odbyło się w ramach Koncertu miesiąca.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment