Koncert – Castle Dreams

Na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbył się zapowiadany koncert zespołu Castle Dreams.

Castle Dreams to duet instrumentalistów, w skład którego wchodzą gitarzysta Grzegorz Buczkowski oraz skrzypaczka Katarzyna Lipert.

Duet wykonuje muzykę rockową z elementami folku. Grając własne kompozycje, równie chętnie sięga po standardy rockowe, muzykę celtycką i dawną, często w nowych, zaskakujących aranżacjach. Duet ten można było usłyszeć na wielu koncertach na terenie całego kraju i za granicą. Katarzyna Lipert reprezentowała grupę podczas 4 edycji programu Must Be The Music. Wiele koncertów spotkało się z dużą aprobatą wśród publiczności i pozytywnymi recenzjami w mediach.

W dorobku duetu Castle Dreams są dwie płyty: „Rose Of The Island” – cover album inspirowany muzyką celtycką, irlandzką, który zawiera muzykę filmową oraz utwory Blackmore’s Night i Castle Dreams, a także „Tower”, który oprócz autorskich kompozycji zawiera własne, intrygujące wersje standardów rockowych.

Podczas koncertu na dziedzińcu muzeum w Kamiennej Górze publiczność wysłuchała wspaniałych kompozycji ze wspomnianego dorobku duetu. Połączenie dynamicznych skrzypiec elektrycznych z wirtuozerską grą na gitarze stworzyło niesamowity muzyczny klimat na najwyższym poziomie.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „Koncert miesiąca”.
Organizatorem było kamiennogórskie Centrum Kultury.

Relacja wideo dostępna tutaj.Zobacz inne

Leave a Comment