Koncert – Andrzej Piaseczny

Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, w ramach tegorocznej edycji Art & Glass Festiwal, odbył się zapowiadany wcześniej koncert Andrzeja Piasecznego.

Art & Glass Festiwal to dwudniowy polsko-czeski jarmark sztuki i szkła. Impreza odbywa się co roku na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze na przełomie czerwca i lipca. W programie dominują pokazy rzemiosła artystycznego, warsztaty i prezentacje artystyczne związane ze szkłem. Imprezie towarzyszą koncerty gwiazd polskiej estrady.

Tegorocznymi gwiazdami festiwalu byli Andrzej Piaseczny i Marcin Wyrostek, który koncertował dzień wcześniej.

Andrzej Piaseczny „Piasek” to piosenkarz, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna. W latach 1992-1997 był wokalistą zespołu Mafia i współpracował z Robertem Chojnackim. Muzyczną karierę solową rozpoczął w 1998 roku. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską, z którą nagrał piosenkę „Jesteś blisko mnie”, a także wydał solowy singiel „Znam drogę swą”. W 2001 roku z utworem „2 Long” reprezentował Polskę podczas 46. Konkursu Piosenki Eurowizji. Od 2008 roku współpracuje z Sewerynem Krajewskim, z którym współtworzył m.in. płytę zatytułowaną “Spis rzeczy ulubionych”. Jesienią 2011 roku wraz z Katarzyną „Kayah” Rooijens, Anną Dąbrowską i Adamem „Nergalem” Darskim objął funkcję jurora w programie TVP2 The Voice of Poland. Pod koniec marca 2015 roku wydał swój kolejny album studyjny, zatytułowany “Kalejdoskop”, który nagrał we współpracy z orkiestrą Metropole Orkest. Album promowały single „Kalejdoskop szczęścia” i „O sobie samym”.

Koncert na jeleniogórskim rynku był bardzo udany. Licznie zebrana publiczność usłyszała wszystkie hity artysty, którymi Andrzej Piaseczny porywa już 25 lat. W programie koncertu znalazły się utwory z początków kariery oraz z najnowszej płyty, która ukazała się pod koniec 2017 roku.Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Koncert – Andrzej Piaseczny”

  1. […] Andrzej Piaseczny gości  już na naszym portalu. Relacja z koncertu w Jeleniej Górze dostępna tutaj. […]

  2. […] Glass Festiwal, odbył się koncert Andrzeja Piasecznego. Nasza relacja z wydarzenia dostępna tutaj. Jedną z gwiazd festiwalu będzie Kasia Kowalska. Niebawem więcej […]

  3. […] Justyna SteczkowskaHalina MlynkovaKasia CerekwickaKasia MośAndrzej Piaseczny […]

  4. […] Andrzej Piaseczny gości  już na naszym portalu. Reportaż z koncertu w Jeleniej Górze dostępna tutaj. […]

Leave a Comment