Koncert Akcent i Zenek Martyniuk – 30. lecie z zespołem

W Wałbrzychu odbyło się 30. lecie z zespołem Akcent.

Przed występem Zenona Martyniuka i zespołu Akcent zebraną publiczność rozgrzały dziewczyny z zespołu Top Girls oraz zespół Boys.

Relacja z koncertu Boys dostępna tutaj.
Relacja z koncertu Top Girls dostępna tutaj.
Zapraszamy również do relacji wideo z wykonania piosenki „Przez Twe Oczy Zielone”, która dostępna jest tutaj.

Zenon Martyniuk, lider disco-polowej formacji Akcent, to postać doskonale znana na polskim rynku muzycznym. Bez przebojów Martyniuka nikt już chyba nie wyobraża sobie imprezy, a jego piosenki mają na portalu YouTube dziesiątki milionów wyświetleń.

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu “Akcent 1”. Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: “Chłopak z gitarą”, “Dajcie mi gitarę”, “Tabu tibu”.

Bardzo ważną datą w całej twórczości zespołu Akcent jest rok 2014, gdzie utwór „Przez Twe oczy Zielone” otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu w Ostródzie. Utwór stał się mega hitem i trafił do kilku pokoleń odbiorców muzyki tanecznej i nie tylko. Nadal nie słabnie popularność zespołu, który wciąż zaskakuje nowymi hitami takimi jak: “Kochana wierzę w miłość”, “Skradłaś wszystko” do których to teledyski zostały nakręcone w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Akcent bez wątpienia jest niekwestionowanym liderem w branży muzycznej nurtu Disco. O popularności świadczy również oglądalność oficjalnego kanału Youtube. Żaden inny zespół nie jest w stanie się pochwalić takimi wynikami.

Wspaniała atmosfera podczas koncertu w Wałbrzychu udzielała się publiczności, która była zachwycona występami gwiazd i żywo reagowała na kolejne melodie śpiewając z artystami teksty piosenek.

Zapraszamy do poniższej relacji z koncertu zespołu Akcent i Zenka Martyniuka.

Nasze relacje z wydarzeń muzyki tanecznej dostępne w tagach disco polo.Zobacz inne

Leave a Comment