Komunikat prokuratury w sprawie aresztu dla sprawcy zabójstwa w Kamiennej Górze

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło 11 grudnia 2020 roku w Kamiennej Górze.

Wówczas w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry ujawniono zwłoki mężczyzny. Okoliczności wskazywały, że pokrzywdzony padł ofiarą zabójstwa.

Trwające następnie intensywne czynności procesowe doprowadziły do ustalenia, że sprawcą zabójstwa był Walter R. Mężczyzna został zatrzymany 18 stycznia 2021 roku i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do jego popełnienia.

Mężczyźnie zarzucono posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia, a także posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających.

Po przesłuchaniu podejrzanego, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania, który został uwzględniony.

Zarzucona Walterowi R. zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

80-letni Walter R. był już karany sądownie za zbrodnie zabójstwa na karę 25 lat pozbawienia wolności, której odbywanie zakończył w 2015 roku.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Więcej komunikatów w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment