Kominiarki zrobili z rękawów od swetra. Oczy mieli nawet z tyłu głowy

W ręce funkcjonariuszy z wałbrzyskiej jedynki wpadło dwóch mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże i włamania. Wystrojeni w domowej roboty kominiarki kradli wszystko co wpadło im w ręce. Usiłowali również włamać się do marketu w dzielnicy Podzamcze ale zostali spłoszeni przez przechodniów.

Kryminalni z wałbrzyskiej jedynki w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 31-lat. Obaj panowie działając wspólnie i w porozumieniu z terenu budowy dokonali kradzieży 70 m kabla miedzianego wartości 5000 zł. 5 listopada włamali się do samochodu dostawczego skąd ukradli przesyłki kurierskie wartości 3000 zł. 10 listopada usiłowali włamać się do marketu w dzielnicy Podzamcze, jednak zostali spłoszeni przez przechodniów. W czasie przesłuchania usłyszeli również zarzutu kradzieży sklepowych. Wartość skradzionego towaru wyceniono na kwotę prawie 1200 zł.
Trzeba przyznać, że do każdego „skoku” byli przygotowani. Policjanci zabezpieczyli domowej roboty kominiarki wykonane z rękawów od swetra z wyciętymi na oczy otworami.

W toku prowadzonego postępowania obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment