Kolejny pijany kierowca. Miał aż 3,4 promila

W czwartek, 19 stycznia 2023 roku, późnym popołudniem policjanci Referatu Ruchu Drogowego otrzymali informację od anonimowej osoby o podejrzeniu, że samochodem osobowym może kierować nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania pojazdu odpowiadającemu opisowi. Już kilkanaście minut później przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kamiennej Górze zatrzymali go do kontroli.

Osoba, która poinformowała policję o swoich podejrzeniach, powinna być z siebie dumna, ponieważ 37-latek siedzący za kierownicą był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3,4 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania i teraz będzie się musiał liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet pozbawieniem wolności do lat 2.

Kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego – jeśli zauważysz coś niepojącego, nie wahaj się i zadzwoń na numer alarmowy 112. Swoim działaniem możesz uratować komuś życie.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment