Kolejny pijany kamiennogórzanin za kierownicą

We wtorek, 30 sierpnia 2022 roku, uwagę policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierowcę, który nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy, co chwilę hamował bez przyczyny, po czym gwałtownie przyspieszał. Podczas kontroli od kierującego wyczuli woń alkoholu.

27-letni mieszkaniec Kamiennej Góry początkowo odmówił poddaniu się badaniu na stan trzeźwości, twierdząc, że był tak szybki, że wypił alkohol po zatrzymaniu pojazdu, zanim podeszli do niego policjanci. Takie „argumenty” nie przemówiły do funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało blisko 3 promile w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Każda osoba, która prowadzi pojazd, jest zobowiązana do poddania się badaniu na stan trzeźwości. Odmowa skutkuje zatrzymaniem i przymusowym pobraniem krwi.
Obowiązek poddania się badaniu na stan trzeźwości dotyczy również pasażera, jeżeli zachodzi podejrzenie, że to on mógł kierować pojazdem.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment