Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policjantów

Niestety w dalszym ciągu kamiennogórscy policjanci zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie i wsiadają za „kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby. Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.

Tym razem „jakoś się udało”…zarówno kierującemu, jak też pieszym, którzy znajdowali się w jego zasięgu w chwili popełniania czynu. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w nocy w dn. 20 lipca br. na terenie Lubawki, w wyniku szybko podjętych czynności zaraz po otrzymanym zgłoszeniu, zatrzymali 52 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Ford Mondeo, mając w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu. Kierujący po opuszczeniu swojego pojazdu ledwo stał na nogach. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna, zanim został zatrzymany, zdążył uderzyć w jeden ze znaków na terenie miasta, a następnie przemierzając slalomem kolejne ulice, częściowo wjeżdżając na chodniki, omalże nie potrącił, idących tam osób. W chwili, gdy opuszczał swój pojazd, miał trudności z utrzymaniem się na nogach. Policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, natomiast jego pojazd zabezpieczono.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego przedstawili 52 – latkowi zarzut o to, że kierował w ruchu lądowym pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Do zarzucanego czynu mężczyzna się przyznał. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego tak się zachował, twierdził, że nie wiele pamięta z tamtej nocy, bo jak określił, urwał mu się film.

Za popełnione przestępstwo 52 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci wciąż prowadząc różnego rodzaju akcje wymierzone w nietrzeźwych użytkowników dróg, apelują o zdrowy rozsądek. Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy, jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny?

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu. Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

Pamiętajmy, że jeżeli prowadząc w stanie nietrzeźwości, kierowca spowoduje wypadek musi liczyć się ze znacznie wyższą karą (nawet do 15 lat pozbawienia wolności). Sąd orzeknie również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów (od 1 do 10 lat lub dożywotnio).

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment