Kolejny kierowca pod wpływem narkotyków

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji z Legnicy w ramach współpracy pełnili w poniedziałek, 27 maja służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Przed godziną 20 na ulicy Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze ich zainteresowanie wzbudził kierujący samochodem osobowym, który na widok oznakowanego radiowozu wjechał na jedno z podwórek.

W związku z zachowaniem mężczyzny podczas kontroli mundurowi podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem środków zabronionych. W trakcie rozmowy 27-latek przyznał, że kilka chwil wcześniej palił marihuanę i to było przyczyną jego gwałtownego manewru. Te przypuszczenia oraz słowa potwierdził wykonany tester narkotykowy, wykazując również, że nie był to jedyny środek zażyty przez kierującego. Dodatkowo przy mężczyźnie policjanci znaleźli kilka porcji marihuany.

Mieszkaniec Kamiennej Góry będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Przestępstwa, o które jest podejrzany, zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną. Mężczyzna musi się liczyć również z zakazem prowadzenia pojazdów.

Apelujemy – brałeś, nie jedź! Nie stwarzaj zagrożenia i bądź odpowiedzialny!

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne