Kolejny kierowca bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

Kierujący bez uprawnień i pod wpływem narkotyków wyeliminowany z ruchu przez policjantów z Kamiennej Góry.

W nocy z 28 na 29 grudnia 2022 roku około godziny 2, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas patrolu przy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze zatrzymali kierowcę do kontroli. Jak się okazało, 40-letni kierowca z Kamiennej Góry stracił uprawnienia kilka lat wcześniej. Policjanci, widząc nerwowe zachowanie oraz biorąc pod uwagę wcześniejszą przyczynę utraty prawa jazdy, wykonali tester narkotykowy. Jego wynik jednoznacznie wskazał, że kierujący jest pod wpływem narkotyków. Aby ustalić dokładne stężenie tych środków w organizmie, pobrana została krew do badań.

Przypominamy, że zgodnie z artykułem 178a kodeksu karnego:
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment