Kolejni nietrzeźwi na kamiennogórskich drogach

Kamiennogórscy policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących w poniedziałkowy ranek. Jeden z kierowców miał ponad 3 promile.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego postanowili w poniedziałek, 14 listopada br. sprawdzić stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 600 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety okazało się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie stwarza na drodze osoba kierująca pojazdem po spożyciu alkoholu.

Dwóch kierujących pojazdami osobowymi, 45-latek i 52-latek z terenu powiatu kamiennogórskiego, wydmuchali ponad 0,4 promila i obydwaj stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Za wykroczenie, które popełnili, grozi im kara aresztu, grzywna do 30 000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Niechlubny rekord padł jednak po godzinie 7. Wynik badania stanu trzeźwości 52-letniego kierującego z powiatu kamiennogórskiego to ponad 3 promile, a tendencja kolejnego badania była wzrostowa!

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu zmierzy się z konsekwencjami swojego czynu. Oprócz wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment