Kolejni młodzi kierowcy pod wpływem środków odurzających

Lubawscy policjanci w sobotni wieczór wiedząc, że kierujący może posiadać zakaz prowadzenia pojazdów, usiłowali zatrzymać go do kontroli. 23-latek kontynuował jednak jazdę, tłumacząc się potem „niezauważeniem radiowozu”. Na jaw jednak wyszło, że powodem tego zachowania był aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz to, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków. Odpowiedzialności nie uniknie też pasażer, który posiadał przy sobie narkotyki.

Wykonany tester narkotykowy wykazał obecność kannabinoidów w ślinie kierującego. Tutaj mężczyzna również miał wyjaśnienie na wynik testu, twierdząc, że marihuana, którą pali jest medyczna. Informacje od innych kolegów w służbie o możliwym złamaniu zakazu prowadzenia pojazdów również się potwierdziły.

Dodatkowo pasażer tegoż samochodu w trakcie kontroli był mocno poruszony, co zainteresowało policjantów. Jak się okazało 25-latek, na sumieniu miał posiadanie środków zabronionych. Mundurowi ujawnili przy nim kilka porcji metamfetaminy.

Obydwaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Kierującemu za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności, kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet dożywotnio, a dodatkowo wysoka grzywna.

Pasażerowi za posiadanie narkotyków grozi ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 3.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne